понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: И ракометарите во Словенија славеа Бадник- познато каде се падна паричката

ФОТО: И ракометарите во Словенија славеа Бадник- познато каде се падна паричката

Oваа година ракометарите поради настапот на Европското првенство нема да ги прослават големите празници Бадник и Божиќ со своите семејства.

Вчера репрезнтативците заедно го празнуваа Бадник и традиционално кршеа лепче со паричка.

Најсреќен беше кондициониот тренер Петар Баснарков на кој му се падна паричката.

Коронавирус