петок, 10. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ФОТО: И официјално Игор Карачиќ е македонски зет!

ФОТО: И официјално Игор Карачиќ е македонски зет!

Поранешниот ракометар на РК Вардар, Игор Карачиќ и официјално стана македонски зет.

Имено, неговата избраничка, убавата струмичанка Душица Андоновска преку својот профил на Инстаграм се пофали дека добила свршувачки прстен.

Парот заедно е веќе подолг период, а на почетоктот двајцата својата врска успешно ја држеа подалеку од очите на јавноста.

Коронавирус