понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 160
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кичево

home Ракомет

ФОТО: Фалангата развиори џиновско македонско знаме

ФОТО: Фалангата развиори џиновско македонско знаме

Македонија ги има едни од најатрактивните навивачи во светот.

Нашата фаланга на почетокот на натпреварот со европскиот шампион Германија, го развиори џиновското знаме во арената во Загреб:

Еве како изгледа тоа:

Локални избори 2021