четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: ЕХФ објасни зошто Талески, а не Лазаров или Митревски, беше избран за играч на натпреварот

ФОТО: ЕХФ објасни зошто Талески, а не Лазаров или Митревски, беше избран за играч на натпреварот

Помалку изненадувачки, на крајот од вчерашниот натпревар со Украина, за најдобар играч на натпреварот беше прогласен Филип Талески. Сите очекуваа дека изборот ќе биде меѓу Никола Митревски и Кире Лазаров.

ЕХФ објави фотографија со која ја објасни својата одлука со фактот дека Талески постигна 4 гола, ама и мина на терен 55 минути и 34 секунди.

Извор: Дриблинг

Коронавирус