петок, 16. април 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: Дибиров и Федерер на одмор во Дубаи

ФОТО: Дибиров и Федерер на одмор во Дубаи

Ракометарите на Вардар иако имаат уште еден меч за доигрување СЕХА лигата, сепак дел од првотимиците веќе се на одмор. Истите  максимално ги користат слободните денови пред стартот на собирите за своите селекции.

Капитенот на „Зборнаја“, вардаровото крило Тимур Дибиров заедно со своето семејство  одмара во Дубаи. Тој денс на инстаграм  објави  заедничка фотографија со тенискиот АС, Роџер Федерер.

 

Коронавирус