понеделник, 6. декември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: Борко Ристовски има нешто да ви порача

ФОТО: Борко Ристовски има нешто да ви порача

Во овие моменти Македонија го игра последниот натпревар од квалификациите за Европското првенство во 2020 година. Противник на нашите момци е Грција, а натпреварот се игра во салата “Младост” во Струмица. Пред натпреварот, за време на интонирањето на химните, македонскиот министер за одбрана, одново во свој стил ги поздрави љубителите на ракометот.

 

Коронавирус