понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 52
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

ФОТО: Балинген му се заблагодари на Талески, дали репрезентативецот ќе потпише за Вардар 1961

ФОТО: Балинген му се заблагодари на Талески, дали репрезентативецот ќе потпише за Вардар 1961

Балинген и Филип Талевски ја завршија соработката по една сезона, нашиот репрезентативец е слободен играч.

Бундеслигашот на својот фејсбук профил му се заблагодари на Талески за соработката.

Талески сега ќе бара нов клуб, во игра е Вардар кој покажа интерес за македонскиот репрезентативец, но засега нема официјална потврда.

Коронавирус