недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 4
home Ракомет

Флензбург без борба се пласира во четврфиналето од ЛШ

Флензбург без борба се пласира во четврфиналето од ЛШ

Германскиот ракометен гигант Флензбург е нов четвртфиналист во мапката ракометна лига на шампиони.

Бундеслигашот требаше да одигра двомеч со ППД Загреб, меѓутоа поради позитивни случаи во редовите на хрватскиот првак, Европската ракометна федерација (ЕХФ) одлучи натпреварите да не се одиграат и патник да биде германскиот тим.

Прв тим кој се најде во четвртфиналната фаза е Барселона. Шпанскиот првак рутински се справи со Елверум, кој на два пати гостуваше во „Палау Блауграна“.

 

Коронавирус