четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 46
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Филиповците први честитаат: Словенија, Црна Гора, па Германија… кој е следен!?

Првата честитка од соблекувалната по ремито со Германија пристигна од петорицата „Филиповци“ во нашиот национален тим.
Филиповците први честитаат: Словенија, Црна Гора, па Германија… кој е следен!?

Првата честитка од соблекувалната по ремито со Германија пристигна од петорицата „Филиповци“ во нашиот национален тим.

Генералниот секретар Филип Милошевски, во друштво на Филип Талески, Филип Миркуловски, Филип Лазаров и Филип Кузмановски, испратија честитка до сите за добрата игра и ја „поздравија“ нацијата со фотографија.

Коронавирус