понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 66
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Филип Талевски е нов играч на Вардар?!

Филип Талевски е нов играч на Вардар?!

До крајот на неделава Филип Талевски треба да стави 2 годишен договор со Рк Вардар 1961.

Германски Балинген и Филип Талевски ја завршија соработката по една сезона, нашиот репрезентативец е слободен играч.

Бундеслигашот на својот фејсбук профил му се заблагодари на Талески за соработката.

Коронавирус