среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Ракомет

Филип Талески на СП со оргинално дизајнирани патики со името на неговата ќерка (ФОТО)

Филип Талески на СП со оргинално дизајнирани патики со името на неговата ќерка (ФОТО)

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Талески, во специјално дизајнирани патики ќе ги игра натпреварите на Светското првенство кое вечерва ќе започне во Данска и Германија.

Талески неодамна стана татко, a веста за раѓањето на ќерката Софиа ја сподели преку фотографија на социјалните мрежи. Како што може да се види и на фотографиајта од неговите патики, името на својата ќерка Талески ќе го има на себе со секој момент на Мундијалот бидејќи е испишан на неговите патики, веднаш со неговата слика.