петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Филип Талески и наредната сезона ќе биде дел од РК Вардар

Филип Талески и наредната сезона ќе биде дел од РК Вардар

Левиот бек на Вардар и ракометен репрезентативец Филип Талески, реши да го продолжи договорот со актуелниот шампион на Македонија и лидер на табелата скопски Вардар.

Талески во својот договор имаше опција „плус една”, па сега тоа ќе се активира и Вардар ќе може да смета на неговите услуги и во наредната сезона.

Репрезентативецот на Македонија игра во одлична форма оваа сезона.

Коронавирус