четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 93
home Ракомет

Филип Кузмановски го победи коронавирусот

Филип Кузмановски го победи коронавирусот

Македонскиот ракометен репрезентативец Филип Кузмановски, го победи коронавирусот и наскоро ќе се врати на терените во дресот на германски Хановер.

Кузмановски беше позитивен веднаш по враќањето во Германија, по настапот за македонската репрезентација на СП 2021 во Египет.

Според информациите немаше симптоми, но поради позитивниот тест по ористигањето помина десет дена во самоизолација.

ЕУРО 2020

Македонија