вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 157
home Ракомет

Ф4 турнирот во Ракометниот куп ќе се игра во Битола

Ф4 турнирот во Ракометниот куп ќе се игра во Битола

Завршниот турнир од Ракометниот Куп на Македонија, кој на програмата е на 18-ти и 19-ти мај ќе се игра во Битола во салата „Младост”.

Во него учествуваат Пелистер, Еурофарм Работник, Вардар и Металург.

Еевропскиот шампион Вардар и оваа година е апсолутен фаворит за одбрана на пехарот од минатата сезона.