четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 138
home Ракомет

ЕЖЕЊЕ: Погледнете како Вардар ја уништи Барса во последните минути (ВИДЕО)

ЕЖЕЊЕ: Погледнете како Вардар ја уништи Барса во последните минути (ВИДЕО)

Како изгледаа последните 4 минути од чудото во Келн каде што Вардар од минус седум гола ја исфрли Барселона и се пласираше во големото финале во Лигата на шампионите!

Да потсетиме Вардар ја совлада Барселона во полуфиналето со 29:27.

Утре вардарци во големото финале играат против екипата на Веспрем.

Коронавирус