недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Еве кои се судиите за клучниот меч против Австрија

Еве кои се судиите за клучниот меч против Австрија

Бојан Лах и Давид Сок од Словенија ќе ја делат правдата на дуелот од групата „Б“ помеѓу Северна Македонија и Австрија од третото коло на Европското ракометно првенство.

На „жолто-црвените“ им треба задолжителна победа против домаќинот, ако сакаат да се надеваат на пласман во следната фаза од континенталното натпреварување.

Дуелот утре се игра во „Штрадхале“ во Виена со почеток од 18,15 часот.

 

Локални избори 2021