четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 52
home Ракомет

Еве го херојот на победата на Вардар над Барселона (ВИДЕО)

Еве го херојот на победата на Вардар над Барселона (ВИДЕО)

Македонскиот ракометен првак Вардар направи чудо на Ф4 и се врати од бездната, за голем триумф над Барселона и пласман во големото финале на ЛШ, а еден од јунаците на мечот беше Дејан Милосављев.

Српскиот чувар на мрежата дојде како дебитант на Ф4, а на првиот настап, против екипата која игра во најдобра форма во Европа, забележа вртоглави 18 одбрани.

Избраниците на Чави Пасквал беа фрустрирани од голманот кој дојде како замена за Арпад Штербик, затоа што беше неверојатен.

Коронавирус