четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Ракомет

Еурофарм Работник избори финале на турнир во БиХ

Еурофарм Работник избори финале на турнир во БиХ

Ракометарите на Еурофарм Работник ќе играат во финалето на Меморијалниот турнир „Заим Кобилиќ“ во Зеница, Босна и Херцеговина.

Во првиот полуфинален натпревар, избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ беа подобри од босанскиот прволигаш Вогошча Хилс со 30:24.

Противник на битолчани во борбата за трофејот ќе биде хрватскиот клуб Млади Рудар кој во второто полуфинале беше поуспешен од домаќинот Челик Зеница со 28:26.

Финалниот меч е закажан за 18 часот.

(Миа)

Коронавирус