четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 52
home Ракомет

Еурофарм Пелистер веќе го скрои планот за подготовките

Еурофарм Пелистер веќе го скрои планот за подготовките

Македонскиот ракометен тим Еурофарм Пелистер го објави планот за подготовките за натпреварувачката 2021/2022.

Стартот е закажан за 19 јули во Битола за да неколку денови подоцна се замине на подготвителен период во Маврово (23-30). Од 1 до 25 август пак ќе има пријателски и турнирски натпревари (Струга и СЕХА лига).

Сличен распоред има и вториот тим на Еурофарм Пелистер кој исто ќе ги запали „моторите“ на 19 јули, па ќе се замине во Маврово за да потоа одигра пријателски и турнирски натпревари.

ЕУРО 2020

Македонија