понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Еурофарм Пелистер ја забележа трета победа во серија во Европската лига

Еурофарм Пелистер ја забележа трета победа во серија во Европската лига

Битолскиот ракометен клуб Еурофарм Пелистер во Европската лига и ја запиша третата победа во низа, откако денес славеше против Татабања за само два дена.

По вчерашните 21-19, вечерва, македонскиот вицешампион долги време бркаше негатива, но ги дочека своите минути и по вистинска драма славеше со 24-21, со што ги сочува шансите за пласман во елиминационата фаза.

Мандалиниќ со девет гола од 14 обиди беше прв стрелец во редовите на домашната екипа, а солиден настап имаа и голманот Хендави со 9 одбрани и Радовиќ со три гола.

ЕУРО 2020

Македонија