вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 211
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Ракомет

Еурофарм Пелистер ги пушти во продажба сезонските билети за Европската лига

Еурофарм Пелистер ги пушти во продажба сезонските билети за Европската лига

Македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер на 19 овој месец ќе ги започне своите настапи во Европската лига. Втората сезона на ова натпреварување, битолчани ќе го отворат пред својата публика, а раководството на клубот ја информираше јавноста дека веќе ги пушти во продажба сезонските билети за сите натпревари под покровителство на ЕХФ.

„РК Еурофарм Пелистер ја известува јавноста, своите приврзаници, симпатизери и навивачи дека од сабота (9 октомври) започнува претпродажбата на сезонски билети за домашните натпревари во групната фаза на ЕХФ Лига Европа. Сите пет домашни натпревари од групата Д може да се набават во следните седум дена по цена од 1.000 денари на следните продажни места:

– БРОДЕРС ТОБАКО
– ДИМПО ТОБАКО
– На веб страницата www.kartieurofarm.mk
Можност за подигнување на билети имаат љубителите на ракометот со:
– вакцинален сертификат
– потврда за примена најмалку прва вакцина
потврда за прележан ковид-19 во последните 45 дена, од денот на излегување од карантин“, се вели во соопштението на клубот.

Поединечните билети за натпреварот Еурофарм Пелистер – Ним ќе бидат пуштени во продажба следниот петок (15 октомври).

  • Домашни натпревари во ЕХФ Лига Европа на Еурофарм Пелистер во групната фаза:

19.10.2021 – Еурофарм Пелистер – Ним
23.11.2021 – Еурофарм Пелистер – Татабања
07.12.2021 – Еурофарм Пелистер – Спортинг Лисабон
22.02.2022 – Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен
08.03.2022 – Еурофарм Пелистер – АЕК Атина

Локални избори 2021