сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 131
home Ракомет

Емотивно збогување на Мораеш со Вардар: Ви благодарам за сѐ, никогаш нема да ве заборавам (ВИДЕО)

Емотивно збогување на Мораеш со Вардар: Ви благодарам за сѐ, никогаш нема да ве заборавам (ВИДЕО)

Рожерио Мораеш Фереира ја заврши тригодишната приказна со скопски Вардар. Бразилецот преминува во редовите на унгарски Веспрем.

Мораеш не присуствуваше на прославата со која беа пречекани Вардарци во Скопје, но ја следеше еуфоријата и се поздрави со Вардар преку емотивна објава на социјалните мрежи со порака: „Ви благодарам за сѐ, никогаш нема да ве заборавам. Се гледаме наскоро.“

 

View this post on Instagram

 

@rkvardar ?⚫️?⚫️ Thank you so much for all, I will never forget it . See you soon . ? ??

A post shared by Rogério Moraes (@rogeriomoraes11) on

Коронавирус