среда, 8. јули 2020. Вести денес: 159
home Ракомет

ЕМОЦИИ ТОН: Борко Ристовски во прегратките на својата мајка (ВИДЕО)

ЕМОЦИИ ТОН: Борко Ристовски во прегратките на својата мајка (ВИДЕО)

Сите во таборот на Македонија слават, а еден од најемотивните моменти имаше голманот Борко Ристовски, кој по натпреварот со Германија, влета во прегратките на својата мајка.

Срдечност и топлина од фановите добија и останатите македонски репрезентативци, кои гладијаторски го изработија ова реми и овој голем бод кој може да биде од круцијално значење за нашиот пласман што подалеку на ова ЕП.

Парламентарни избори 2020