петок, 20. мај 2022. Вести денес: 36
home Ракомет

ЕХФ за „бомбата“ на Кире Лазаров: Жива легенда (ВИДЕО)

ЕХФ за „бомбата“ на Кире Лазаров: Жива легенда (ВИДЕО)

Капитенот на Македонија, Кирил Лазаров со 11 гола беше главниот мотиватор во нашите редови во победата над Финска на стартот од квалификаците за пласман на ЕП 2022.

Од ЕХФ издвоија еден гол на нашиот капитен и напишаа: Жива легенда Лазаров…

Коронавирус