недела, 12. јули 2020. Вести денес: 112
МЕГА БОМБА

Нуклеарна бoмба: Заев зема рeкет од 6 милиони евра! (АУДИО)

home Ракомет

ЕХФ го избра најдобриот состав во главната фаза на ЕП (ФОТО)

ЕХФ го избра најдобриот состав во главната фаза на ЕП (ФОТО)

ЕХФ го избра најдобриот состав за главната фаза од натпреварувањето на ракометното Европско првенство (ЕП), па во него Норвешка има двајца ракометари, а по еден имаат Шпанија, Словенија, Хрватска, Унгарија и Германија.

На голманската позиција беше избран Перез де Варгас, а меѓу ракометарите за најдобри беа ибрани Игор Карачиќ, Јуре Доленец, Сандер Сагосен, Бенс Банхиди, Тимо Кастенинг и Магнус Јондал.

Парламентарни избори 2020