сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Ракомет

Ех Борозан, Борозан, Толку ли беше тешко да издржиш, да одиграш ЈУНАЧКИ како останатите?

Ех Борозан, Борозан, Толку ли беше тешко да издржиш, да одиграш ЈУНАЧКИ како останатите?

Вуко Борозан, супер играч ама со краток фитиљ…Официјално од Вардар не ги изнесоа деталите зошто црногорскиот „бомбардер“ предвреме си ги спакува работите ама веќе не е тајна дека „црвено-црните“ играле девет месеци за без пари. Факт кој Борозан не можеше да го „преџвака“, а челниците на клубот немаа трпение.

За разлика од остнатите момци кои се договорија да играат за себе, за тимот и за оваа публика, Црногорецот демостративно го напушти Скопје, не се сврте позади. ГОЛЕМА ГРЕШКА…Носејќи го товарот кој Сергеј Самсоненко им го остави, Вардар завери нов билет за Келн.

Целиот текст можете да го прочитате на sportmedia.mk

Коронавирус