сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Ракомет

Еден живот, една љубов: Убедливо водство- Вардар на полувреме до историја

Еден живот, една љубов: Убедливо водство- Вардар на полувреме до историја

Вардар го игра финалниот натпревар против Веспрем и има одличен настап и водство 16:11 по 30 минути игра.

Вистински кошмар за одбраната на Веспрем се брзите вардарови играчи.

Карачиќ, Дибиров и Скубе направија неколку феноменални акции.

Остануваат уште 30 минути до втората титула на РК Вардар во Лигата на шампионите.

Коронавирус