четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 167
home Ракомет

Еден живот, една љубов! Еве како вардарци го слават големото финале во Лигата на шампионите

Еден живот, една љубов! Еве како вардарци го слават големото финале во Лигата на шампионите

По спектакуларниот натпревар и сензационалистичкиот пресврт во второто полувреме, по што следуваше големата победа на Вардар против Барселона во Келн, ракометарите и целиот тим го прославија големото финале во Лигата на шампиони.

Големото финале се игра утре, а противник на вардарци во големото финале ќе биде екипата на Веспрем.

Херој на натпреварот беше голманот Дејан Милосављев. Српскиот чувар на мрежата дојде како дебитант на Ф4, а на првиот настап, против екипата која игра во најдобра форма во Европа, забележа вртоглави 18 одбрани.

Коронавирус