четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 128
home Ракомет

Дресовите на РК Вардар и на ЖРК Вардар во четвртфинале во изборот на најубав во ЛШ

Дресовите на РК Вардар и на ЖРК Вардар во четвртфинале во изборот на најубав во ЛШ

Битката за најубав дрес на ракометен колектив кој учествува(л) во Лигата на шампионите продолжува.

Анкетата на ЕХФ која започна вчера ја помина првата и втората рунда. Дресот на РК Вардар доби повќе гласови од оној на Копенхаген во првата рунда а во втората го надгласа и оној на Нант.

Дресот на ЖРК Вардар прово беше изгласан за подобар од оној на Виборг а потоа и доби победа за дресот на Кристијантштад.

Од денеска од 11 часот започна гласањето на од четвртфинаето, ќе грае до утре до 10:30 часот. РК Вардар е во дуел со Веспрем а ЖРК Вардар во пресметка со Мец.

Оние кои сакаат да победат дресовите на вардаровото семејство може да гласаат ТУКА.

Коронавирус