петок, 30. септември 2022. Вести денес: 130
home Ракомет

Драган Аџиќ нов селектор на Словенија

Драган Аџиќ нов селектор на Словенија

Искусниот ракометен тренер од Црна Гора, Драган Аџиќ го презеде селекторското место на женската ракометна селекција на Словенија.

Оваа информацијата веќе е и официјално потврдена од раководството на Ракометната федерација на оваа земја .

Аџиќ како поранешен селектор на Црна Гора направи голем успех за ракометот во неговата земја. Паралелно, додека ја водеше репрезентацијата на Црна Гора беше тренер и на шампионот на Црна Гора, Будуќност.

Црногорецот на селекторската позиција со новата репрезентација ќе дебитира за 15 дена каде  Словенија за противник во бараж натпреварот за настап на Светското првенство ја има селекцијата на Исланд.

Коронавирус