вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Ракомет

Доминираме против Украина, на полувреме имаме „плус три“

Доминираме против Украина, на полувреме имаме „плус три“

Македонија има водство од 13-10 по првото полувреме од натпреварот со Украина, на отворањето од ЕП 2020.

„Црвено-жолтите“ не играат на своето највисоко ниво, но сепак го контролираат мечот, имаат водство од првата до 30. минута и заслужено на одмор заминуваат со три гола предност.

Најдобар поединец во полувремето е голманот Митревски, додека Кире Лазаров е најефикасен со четири погодоци.

Коронавирус