сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 51
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Ракомет

Додека Вардар мака мачи со голмани, Џамбо снима спотови и чека повик (ВИДЕО)

Додека Вардар мака мачи со голмани, Џамбо снима спотови и чека повик (ВИДЕО)

Европскиот шампион Вардар сезонава мака мачи со чуварите на мрежата и на прсти од едната рака можат да се избројат натпреварите на кои тие имаа двоцифрен број интеревенции и тоа заедно.

Еден од некогашните членови на „црвено-црниот“ тим и човек кој остави трага во Вардар е Страхиња Милиќ.

Пред две сезони се раздели со Вардар, иако беше во комбинација како засилување за неколку клуба, сепак не успеа да ја рестартира кариерата и во моментов е без ангажман.

Можеби е без ангажман на ракометните терени, но Милиќ има ангажмани на други полиња. Тој се појавува во новиот спот на српската хип хоп атракција Девито за песната „Алигатори“.

Погледнете…

извор: 24rakomet.mk

Парламентарни избори 2020