четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 158
home Ракомет

Добри вести за Вардар и Дисингер

Добри вести за Вардар и Дисингер

Кристијан Дисингер се чувствува добро. Извршени се лекарски прегледи во болницата во Брест. Првичните информации се дека нема скршеница туку само дислокација. По враќањето во Скопје следуваат дополнителни испитувања, соопштија од Вардар.

 

Коронавирус