петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 181
home Ракомет

Димитар Димитриоски не е веќе член на Вардар 1961

Димитар Димитриоски не е веќе член на Вардар 1961

Македонскиот ракометен шампион Вардар 1961 продолжува со активности на трансфер пазарот, па по разделбата со осум ракометари на натпреварот против Мателопластика, најавено е уште едно заминување.

По трансферот на полското крило Чувара, како и продолжувањето на договорот со Дибиров, нема многу простор за македонскиот репрезентативец Димитар Димитриовски.

Вардар 1961 за комплетирање на преодниот рок ќе ангажира среден и десен бек, а најавен е и уште еден дефанзивец.

Коронавирус