среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Дика Мем го продолжи договорот со Барселона

Дика Мем го продолжи договорот со Барселона
COLOGNE, GERMANY - JUNE 12: Dika Mem of FC Barcelona celebrastes a goal during the VELUX EHF Champions League FINAL4 semi-final between FC Barcelona v HBC Nantes at Lanxess Arena on June 12, 2021 in Cologne, Germany. (Photo by Christof Koepsel/Getty Images)

Шпанскиот ракометен гигант Барселона соопшти големи вести и објави дека францускиот ракометар Дика Мем потпиша нов договор со клубот.

24-годишниот десен бек, кој е член на Барса од 2016 година, ја обнови соработката која истекуваше за една сезона. Мем според новиот договор ќе остане дел од каталонскиот и европски ракометен гигант до 2027 година.

Мем дојде во Барселона од тимот на Трембли каде ја стартува ракометната кариера и во шпанскиот тим се афирмира како стандарден француски репрезентативец и важен дел од екипата која жнее титули во Шпанија.

Коронавирус