недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 37
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Ракомет

Дидие Динар и натаму ќе биде селектор на Франција

Дидие Динар и натаму ќе биде селектор на Франција

Со два порази од првите две средби во групната фаза, најтрофејната репрезентација во светскиот ракомет, Франција, ги загуби сите шанси за пласман во главната рунда и ќе мора да се врати дома.

Ова се очекуваше да предизвика потрес и во најмала рака отказ за селекторот Динар, но тоа нема да се случи.

Како што пишува ouest-france.fr, техничкиот директор на Француската ракометна федерација, Филип Бана, потврди дека селекторот Динар ќе ја сочува својата функција.

Динар ја води Франција од 2017 година и ја однел до златото на СП 2017, како и до бронзите на ЕП 2018 и СП 2019.

Локални избори 2021