среда, 20. март 2019. Вести денес: 46
home Ракомет

Дибирова се огласи по неуспешниот обид на Вардарки да дојдат до титула

Дибирова се огласи по неуспешниот обид на Вардарки да дојдат до титула

Во петтиот обид да стигнат до европската титула ракометарките на Вардар се враќаат со второ сребро од Ф4 турнирот во лигата на шампионите.

Вардар мораше да игра продолженија исто како и лани, и сега дури по дополнителните 2х5 минути ни избега златото. Ѓер триумфираше со 27-26 (20-20, 9-9)

-Се подготвувавме за овој натпревар цела сезона, но на крај не успеавме. Горда сум на ракометарките, се бореа и реализира се што беше договорено, но на крај не успеавме. Вечерва немавме среќа, на девојките им поскаувам среќа во иднина. Горда сум на девојките и благодарна што бев тренер на овој тим, изјави Ирина Дибирова тренерот на Вардар на прес конференцијата.