понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 120
home Ракомет

Дибиров се одјавува: Македонци фала за се

Дибиров се одјавува: Македонци фала за се

Денес во пресрет на “последниот танц“ на европски Вардар, еден од играчите со најдолг стаж во овој ростер на црвено-црните,  левото крило Тимур Дибиров се обрати до фановите.  Русинот  на социјалните мрежи го најави последниот дуел на домашен терен во ЛШ против ПИК Сегед со следната порака:

„Македонија и Македонци, фала ви за се“

Коронавирус