среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 214
home Ракомет

Дибиров: Се надевам дека ќе победиме против Алборг

Дибиров: Се надевам дека ќе победиме против Алборг

Ракометарот на Вардар 1961 Тимур Дибиров се надева на нова домашна победа, против еден незгоден противник кој трча во текоте на сите 60 минути.

„Нам ни е важен само следниот натпревар. Мислиме само на Алборг.  Ние играме со еден состав во домашното првенство, а со друг во Лигата на шампионите. Правиме ротација, па тешко ни е да фатиме ритам. Немаме време за пауза, распоредот е густ. Се надевам дека ќе победиме“, вели руското крило.

Локални избори 2021