понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 77
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Ракомет

Дибиров погоди од невозможна позиција, Алиловиќ не можеше да поверува (ВИДЕО)

Дибиров погоди од невозможна позиција, Алиловиќ не можеше да поверува (ВИДЕО)

„Црвено-црните“ одиграа квалитетно второ полувреме (16-12) со што ја избришаа лошата слика од првиот дел (17-9).

Една од тие магии кои го најави враќањето на вардарци во Сегедин по позитивен резултат дефинитивно беше онаа на Тимур Дибиров кој во седмата минута од второто полувреме постигна страшен погодок од мртов агол, погодок на кој најдобрата реакција ја имаше голманот на домаќините, Мирко Алиловиќ.