понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Дибиров објасни зошто му е убаво дома: Нема да го гледам Стоилов секој ден (ВИДЕО)

Дибиров објасни зошто му е убаво дома: Нема да го гледам Стоилов секој ден (ВИДЕО)

Рускиот ракометар и крило на Вардар, Тимур Дибиров се пошегува на сметка на Столе Стоилов со кого соработува веќе неколку години во редовите на европскиот шампион.

Дибиров имаше порака до навивачите да останат дома во овој период.

„Зошто е убаво да се седи дома? Конечно можам да седам со моите деца, можам да спијам. Убава работа е да не морам да го гледам Стоилов секој ден…“, кажа Дибиров.

Коронавирус