четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 79
home Ракомет

Дербито Вардар – Е.Пелистер ќе го судат најдобрите судии

Дербито Вардар – Е.Пелистер ќе го судат најдобрите судии

Дербито во машката ракометна  Супер лига меѓу екипите на Еурофарм Пелистер и Вардар ќе се одигра в четврток во Битола во салата „Боро Чурлевски“, со почеток во 18 часот, а веќе е познато и кои судии ќе се делат правдата.

Тоа се најдобрите арбитри од Македонија, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов кои го судеа и финалето од Купот на Македонија во кое играа истите тимови.На оваа средба делегат ќе биде Русе Наумовски.

Ова е 10. коло од плеј-офот, па веќе финишира сезоната и дефинитивно ова ќе биде натпревар кој ќе го даде новиот шампион на Македонија.

Коронавирус