недела, 26. септември 2021. Вести денес: 84
home Ракомет

Денес стартува машката ракометна Супер-лига

Денес стартува машката ракометна Супер-лига

По тридневното денови на жалост по големата трагедија во Тетово, денеска и официјално ќе стартува новата ракометна сезона во Македонија во машка конкуренција.

По одлуката на РФМ, СЕХА-лигашите Вардар и Еурофарм Пелистер од првото коло ќе бидат дел од елитното македонско ракометно друштво. Вардар ќе ја брани двојната круна освоена минатата сезона додека главен претендент ќе биде битолскиот Еурофарм Пелистер. Еве ги и комплетните средби од првото коло.

ДВОЈКИ ЗА ПРВОТО КОЛО:

Охрид – Тиквеш (14.30 часот), Еурофарм Пелистер – Еурофарм Пелистер 2 (17 часот), Вардар – Скопје (17 часот), Радовиш – Струга (19 часот), Металург – Пролет (19 часот, МТВ 3), Бутел – Прилеп (19 часот).

Коронавирус