петок, 29. јули 2022. Вести денес: 141
home Ракомет

Дејвис: Борко пресуди, тој ја направи разликата

Дејвис: Борко пресуди, тој ја направи разликата

По мечот против Еурофарм Пелистер кратко коментираше тренерот на скопскиот тим Давид Дејвис, кој е на добар пат да ја прослави првата титула како тренер на Вардар. Според него Борко ја направил разликата, секако и одбраната 5-1.

„Навистина е тешка да се победи во Битола. Минатиот меч Марко Кизиќ беше клучен, на оваа средба Борко Ристовски. Голманите се клучни на ваквите натпревари, а Борко ја направи разлика. Добри бевме и во одбраната 5-1, која се покажа како добро решение“, изјави Давид Дејвис.

Коронавирус