среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Ракомет

Данските навивачи не знаат што да прават со влезниците, ги имаат дури и за финале

Данските навивачи не знаат што да прават со влезниците, ги имаат дури и за финале
Team Denmark fans at the Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group E, Denmark vs Iceland, Malmo Arena, Malmo, Sweden, 11.1.2020, Mandatory Credit © Anze Malovrh / kolektiff

Шокантната елиминација на актуелниот светски и олимписки шампион, Данска, ги стави во непријатна ситуација навивачите од оваа земја.

Верувајќи во силата на својот национален тим, голем број од нив купиле комплети на влезници за главната рунда, а многумина и влезници за полуфиналните средби и за финалето. Сега мака мачат и не знаат што да прават со влезниците.

Препродажбата е незаконска и е строго забранета, а организаторот нема ни обврска ни желба да им ги врати парите за купените влезници.

Сега навивачите се обидуваат да се ослободат од влезниците со помош на својата федерација, но засега не е воспоставен некаков механизам.

 

Коронавирус