петок, 30. јули 2021. Вести денес: 68
home Ракомет

Данило Брестовац со нов интернационален ангажман

Данило Брестовац со нов интернационален ангажман

Поранешниот селектор на машката ракометната репрезентација  Данило Брестовац ќе биде тренер на Ал-Мудар од Саудиска Арабија.

Претходно пред репрезентацијата, Брестовац ги водеше Металург и Ред Бојс Дифердаж од Луксембург, а му беше асистент на Ивица Обрван во францускиот Шамбери.

Брестовац репрезентацијата на Македонија ја водеше на две големи натпреварувања. Европското првенство во Австрија 2020 година и Светското првенство во Египет годинава.

Коронавирус