среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Ракомет

Данецот Ларс Валтер нов тренер на Е. Пелистер

Данецот Ларс Валтер нов тренер на Е. Пелистер

Искусниот дански ракометен стратег Ларс Валтер, ќе седи на клупата на битолскиот Еурофарм Пелистер.  Валтер (56) по повод назначувањето за нов тренер, испрати порака преку социјалните мрежи.

– Уште еден нов предизвик. Едвај чекам да се сретнам со неверојатните навивачи, играчите и стручниот штаб. Се гледаме сите во Битола, напиша данскиот тренер.

Валтер последниот ангажман го имаше во полскиот состав Пулави. Претходно работел во Флензбург, Порто, Кадетен Шафхаузен, Висла Плок, Баја Маре, Горење и во неколку екипи во неговата татковина.

Коронавирус