сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 48
home Ракомет

Црногорските ракометари потценуваат: Ние сме подобри од Македонија!

-Одбраната ќе биде нашиот најголем адут на Европското првенство. Се надевам дека ќе дојдеме до барем една победа и дека ќе успееме да се пласираме понатаму на Европското првенство. Не чекаат три тешки натпревари, а Македонија е нашата шанса. Тоа е одлична селекција со одличен тренер, но мислам дека ние сме подобри од репрезентацијата на Македонија, изјави Радојевиќ за медиумите во Црна Гора.
Црногорските ракометари потценуваат: Ние сме подобри од Македонија!

Репрезентацијата на Црна Гора ќе биде противник на нашиот национален тим во второто коло од Европското првенство. За нив, но и за нас, тоа најверојатно ќе биде клучниот дуел на овој шампионат за пласман во следната фаза од натпреварувањето.

Тоа го потенцира и црногорскиот репрезентативец, Игор Радојевиќ, кој смета дека тој и неговите репрезентативни соиграчи се поквалитетни од македонските репрезентативи, иако искуството е на наша страна, а тие ќе бидат ослабени со неиграњето на најдобриот нивни ракометар.

-Одбраната ќе биде нашиот најголем адут на Европското првенство. Се надевам дека ќе дојдеме до барем една победа и дека ќе успееме да се пласираме понатаму на Европското првенство. Не чекаат три тешки натпревари, а Македонија е нашата шанса. Тоа е одлична селекција со одличен тренер, но мислам дека ние сме подобри од репрезентацијата на Македонија, изјави Радојевиќ за медиумите во Црна Гора.

Коронавирус