петок, 29. јули 2022. Вести денес: 71
home Ракомет

Чупиќ е играч на колото во Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Чупиќ е играч на колото во Лигата на шампиони (ВИДЕО)

Левото крило на Вардар, Иван Чупиќ е прогласен за најдобар играч во 2.коло во Литата на шампионите од навивачите.

Хрватот со своите седум голови против Порто изминатиот викенд, заслужено се најде во идеалната постава на колото, а навивачите му дадоа најмногу гласови во изборот за најдобар играч.

Коронавирус