вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Ракомет

Чудо во Битола: Веспрем на колена пред Еурофарм работник!

Чудо во Битола: Веспрем на колена пред Еурофарм работник!

Еурофарм работник приреди големо изенадување во својот натпревар од четвртата рунда од СЕХА-лигата. Во Битола падна европскиот вицешампион Веспрем, со 26-24.

Коронавирус